How create token (Turkish version)

CoinCode
3 min readMar 11, 2022

Akıllı sözleşmeler, simgenizin özüdür
Otomatik jeton oluşturma hizmeti ile BEP20, ERC20 jetonları oluşturabilirsiniz. BEP20, ERC20, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler için en yaygın teknik standarttır.

Bir token serbest bırakıldığında, akıllı sözleşme değiştirilemez. Bu yüzden tüm parametreleri ve fonksiyonları dikkatlice kontrol edip kodda belirtiyoruz.

İşletmenizi Yeniden İnşa Edin

 • Blockchain’de daha büyük topluluk tarafından işletmeniz için jeton oluşturun. Öne çıkan BEP-20 belirteci veya Poligon ERC20 belirteci oluşturun.
 • Hızlandırıcılar gelir için çabalıyor. Başlangıç ​​ekosisteminde işler büyük ölçüde değişiyor.

Mint ERC20, BEP20 jetonları ve NFT’ler şu anda ücretsiz olarak blockchain Coincode.

Token Oluştur
Zamanınıza ve emeğinize değer veriyoruz, bu nedenle Coincode’ın kullanımı kolay ve anlaşılır. Tek yapmanız gereken bir jeton adı ve tedariki belirlemek, bundan sonra BEP20 veya ERC20'niz yolda.

sahip olunan erişim
Kolay Yönetim
Neye ihtiyacınız olduğunu anlıyoruz ve bu nedenle yalnızca jeton oluşturma sürecinde değil, dağıtımda da yardımcı oluyoruz.

belirteç listesi
Simgenizi Listeleyin
Jetonunuz hakkında bilgi yaymanıza yardımcı olabilecek tüm araçları ekledik. Pancakeswap veya Uniswap Exchange’de jeton listenizi kolayca özelleştirin.

Blockchain’de bir kripto para birimi jetonu yapmanın yolu on BSC/ETHEREUM/Polygon

1. Simgenizi adlandırın

Aşağıdaki alanda jetonunuz için farklı adlar deneyin ve para biriminizin ana kripto hizmetlerinde nasıl görüneceğini görün.

2. Kaynağı ayarlayın

Verilecek jeton miktarını belirtmelisiniz. Sayı, ödül olarak kullanılacak müşteri sayısı veya jeton hacmi gibi sadakat programı kurallarına göre belirlenebilir.

3. Bir sözleşme dağıtın

Sadece “dağıt” ı tıklayın. Bir jeton oluşturduğunuzda, sözleşmeniz tüm blok gezginlerinde yayınlanacak ve Bscscan/Etherscan/Polygonscan’da mevcut olacak.

Polygon ERC20'de ücretsiz veya premium kripto jetonu oluşturmayı deneyin

Polygonda Hemen Başlayın

Daha Fazla Keşfet

Ücretsiz veya premium kripto jetonu Ethereum oluşturmayı deneyin

ERC20'ye Başlayın

Daha Fazla Keşfet

Ücretsiz veya premium kripto token oluşturmayı deneyin Binance Smart Chain

BSC’ye Başlayın

Daha Fazla Keşfet

Sorunuz var mı? Buraya bak

Kripto jetonlarının amacı nedir?

Kripto belirteçleri, bir varlığı veya belirli bir kullanımı temsil eden ve kendi blok zincirlerinde bulunan bir tür kripto para birimidir. Jetonlar yatırım amaçlı, değer depolamak veya satın alma yapmak için kullanılabilir.

Kendi kripto jetonumu oluşturabilir miyim?

Evet — Jetonları kendiniz oluşturmak için yerleşik kodu kullanabilir veya CoinCode.app gibi bir jeton oluşturma hizmetini kullanmak için Oluşturabilirsiniz.

Sabit, Sınırlı ve Sınırsız Arz arasındaki fark nedir?

 • Sabit Tedarik
  Tüm jeton arzı, dağıtım sırasında oluşturulacak ve Token Sahibi cüzdanına gönderilecektir. Arzı daha sonra artıramaz veya azaltamazsınız.
 • Sınırlı Arz
  Token Sahibinin cüzdanına gönderilecek ilk arzı tanımlayabilirsiniz. Daha sonra jeton basarak veya yakarak (izin veriliyorsa) arzı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Tanımlanan tedarik sınırından daha fazla jeton oluşturamazsınız.
 • Sınırsız Tedarik
  Token Sahibinin cüzdanına gönderilecek ilk arzı tanımlayabilirsiniz. Daha sonra jeton basarak veya yakarak (izin veriliyorsa) arzı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Üst limit olmadan sınırsız jeton üretebileceksiniz.

Yok, Sahip Olunabilir ve Rol Tabanlı Erişim arasındaki fark nedir?

Yok
Ayrıcalık gerektiren eylemler olmadığı için Simgenizin bir erişim türüne ihtiyacı yoktur.

Sahip olunabilir
Simgenizin bir Sahibi olacaktır. Jetonunuzu dağıtmak için kullandığınız hesap, varsayılan olarak sahip olacak ve yeni jetonlar basabilecek veya bitiş basım işlevini çağırabilecek. Belirteç sahipliğini adreslere veya Akıllı Sözleşmeye aktarabilirsiniz.

Rol Tabanlı
Simgenizin Rolleri olacaktır. “MINTER” rolüne sahip hesaplar yeni jetonlar basabilecek. “YÖNETİCİ” rolüne sahip hesaplar, madencilere veya diğer yöneticilere roller ekleyebilir veya kaldırabilir. Simgenizi dağıtmak için kullandığınız hesap, varsayılan olarak YÖNETİCİ ve MINTER olacaktır. Ek olarak, Simgeniz de Sahip olunabilir davranışa sahip olacaktır.

Kim Token Sahibi olacak?

Token’ınız dağıtıldığında, tek sahibi siz (MetaMask adresiniz) olacaktır.

bizimle olduğun için mutluyuz.

--

--

CoinCode

Decentralized solution for create blockchain tokens